Kartvizit Nedir?

Genel olarak sahibinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, unvanı ve iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımlardır. Çoğunlukla kartvizit baskıları bristol kartona yapılmaktadır. Kartvizitler için sıklıkla kullanılan ölçüler: eni için 5 – 5,5 cm, boyu için 8-9cm’dir. Kartvizitler, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası olduğu için bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Firma logoları için belirlenen renklerin pantone numaraları matbaa ile paylaşılmalıdır. Kartvizitler, profesyonelliğin kısa bir ifadesidir.İş görüşmelerine başlamadan önce kartvizitlerin değişimi son derece önemlidir.Ayrıcı Günümüzde dijital ortamda hazırlanan kartviztler daha kolay şeçilebilip, daha kolay şekilde isteklere uyarlanabilmektedir.
Renkli kartvizit, Basit görünüşünün yanında imaj bakımından etkili bir reklamdır. Günümüzde firmalar tanıtıma ayırdıkları rakamları kıstıkça farkında olmadan piyasalarını rakip firmalara kaptırmaktadırlar. Kriz dönemlerinde reklamdan tasarrufa gitmek isteyen firmalar, kartvizitlerindeki imajlarını düzeltmekle de kendilerini tanıtabilmektedirler.

Kartvizit Neden Önemlidir?

Kartvizitler iletişimi devamlılık haline getirmektedir. Bu açıdan önemlidir. Mesela bir kurum farklı bir kurumla veya şirketle toplantı yaptığında tanıştıkları kişilere kartvizit verir ki iletişim bu şekilde devam edebilsin hatta daimi olabilsin. Kartvizit ayrıca karşınızdaki kişiye temas etmenizi sağlar. Kurumsal iletişim/ iş ilişkisi için önemli olduğu kadar tüketiciyle/ hedef kitleye ulaşım için de gerekli ve önemlidir.
Bu sayede kurum ile hedef kitle arasında bağ ve irtibat kurulmuş olur. Markanın akılda kalması sağlanır.
Karşı taraf üzerinde etki sağlar. İş dünyası açısından önemlidir. Firma ya da firmaların kısa sürede tanınmasını sağlar. İş görüşmeleri başlangıcında ya da sonrasında mutlaka bir kartvizit alışverişi yapılmaktadır. İnsanlar direk cep telefonunu çıkararak birbirlerinin numarasını kaydetmek veya birbirlerinin telefonunu çaldırmak yerine kartvizitlerini alır ve ihtiyaç halinde oradaki bilgilerden birbirlerine ulaşabilirler. Bu her iki taraf için de önemli ve gereklidir. Ayrıca kişi ya da kurumların kurumsallığını da bu şekilde artırmaktadır.

Kartvizit Çeşitleri

Standart Kartvizit – Kabartma Laklı Kartvizit – Sıvama Kartvizit Şeffaf Kartvizit – Tual Baskı Kartvizit – Altın Gofre Kabartma – Gümüş Gofre Kabartma – Özel Kesim çeşitleri bulunmaktadır.

Ankara dizgi Ankara dizgici Ankara dizgici iş ilanları Ankara dizgi iş ilanları Antalya dizgi Bursa dizgi deneme dizgi Dizgi Dizgi eleman dizgi işi fiyatları Dizgi iş ilanları Dizgi Tasarım El ilanı grafiker grafiker iş ilanları grafik tasarım grafik tasarım iş ilanları grafik tasarım iş ilanı iş ilanları Kartvizit kitap dizgi fiyatları kitap dizgisi yapmak istiyorum kitap dizgisi yaptırmak istiyorum Konya dizgi Kpss dizgi Matematik dizgi matematik dizgi fiyatları Pegem Yayıncılık Reklam sayfa başı dizgi ücreti Sosyal Medya web tasarım Çankaya Dizgi iş İlanları İngilizce dizgi İzmir dizgi


KAPAT